Anna

Pracujem v korporáte ako merchandising consultant. Moji kolegovia si už za tie roky zvykli, že po víkende prídem do práce fyzicky zničená, avšak mentálne oddýchnutá s množstvom zážitkov. Riadim sa pravidlom čím viac kilometrov, tým viac zážitkov. Je to taký správny work-life balance a neviem si už predstaviť bez neho fungovať. Bicyklovanie sa prenieslo aj do mojej prace, kedy ma naučilo byt efektívnejšou a lepšie si zorganizovať čas.

Bicyklujem od malička s nejakou tou prestávkou, keď som robila aj iné športy. Keď sa však zamyslím, bicykloval môj dedo, bicykluje môj oco, takže som nejak intuitívne postupne viac a viac prešla k bicyklu aj ja. Svoj prvý cestný bicykel som si kúpila v marci 2014. Od rovnakého roku som aj na Strave, kde je  zaznamenaný môj prerod z bežkyne na cyklistku. Rada posúvam svoje hranice. Napriek tomu, že nie som „ranné vtáča”, postupne som začala jazdiť aj ráno pred pracou, kedy káva a croissant sú veľkou motiváciou vstavať už o piatej. Mam rada, keď sa v jednej kaviarni stretneme viaceré ranné skupiny kaviarenských cyklistov a pokecáme pri raňajkách.

Čo mam na bicyklovaní najradšej? Ten úžasný pocit slobody, vietor vo vlasoch, endorfíny a prestávky na kávu a koláč. Taktiež človek dokonalo spozná svoje širšie okolie. Bicyklovaniu taktiež vďačím za to, že som natrafila na podobne trafených ľudí, ktorých by som ináč asi nespoznala.